Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Keepower Small

Dostępność: zapytaj o dostępność
Cena: 230,00 zł 230.00
ilość szt.
Zyskujesz 23 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Inelco
Kod produktu: 3056-57349

Opis

Producent:   Inelco
Napięcie zasilania:   230 V
Max. wydatek mocy:   60 W
Prąd wyjściowy:   4A
Obsługiwane pojemności:   3 - 80 Ah
Uszczelnienie:   IP65
Wymiary:   146/89/52mm
Waga:   0.49 kg

Prostownik Keepower SMALL jest przeznaczony dla użytkowników indywidualnych. Służy do ładowania akumulatorów w samochodach,motocyklach,przyczepach kempingowych, łodziach, kosiarkach oraz małych pojazdach zasilanych z akumulatorów 12V. Keepower SMALL jest sklasyfikowany w klasie ochronności IP65. Może być używany nawet w warunkach opadów atmosferycznych.

Po naładowaniu akumulatora prostownik przechodzi do fazy testowania. Mikrokontroler analizuje zmiany napięcia spoczynkowego na zaciskach akumulatora sprawdzając, czy wszystkie ogniwa są sprawne.

Prostowniki Keepower posiadają wbudowany tester stanu akumulatora. Pozwala on na ocenę stanu akumulatora bez konieczności podłączania prostownika do zasilania. Wystarczy podłączyć prostownik do zacisków akumulatora, aby otrzymać informację o stopniu jego naładowania w skali 5-cio stopniowej: głęboko rozładowany, rozładowany, naładowanie niskie, naładowanie średnie, naładowanie całkowite.

Wyposażenie

Każdy prostownik dostarczany jest wraz z kompletnym wyposażeniem umożliwiającym rozpoczęcie pracy. Zestaw zawiera prostownik, zaciski klemowe, oczkowe, instrukcja obsługi w języku angielskim

Inteligentne ładowanie

Ładowanie miękkie
(sygnalizacja: miga dioda Akumulator rozładowany):

Faza ładowania miękkiego stosowana jest w przypadku głębokiego rozładowania akumulatora (poniżej 11.6V). Akumulator ładowany jest prądem o niskim natężeniu do chwili, gdy będzie w stanie przyjmować prąd o dużym natężeniu.

Odsiarczanie
(sygnalizacja: miga dioda Naładowanie niskie):

Faza odsiarczania stosowana jest w przypadku, gdy akumulator wykazuje cechy zasiarczenia, wynikające z długotrwałego nieużywania.

Ładowanie pełne
(sygnalizacja: miga dioda Naładowanie niskie):

W tej fazie akumulator ładowany jest prądem o stałym natężeniu do chwili osiągnięcia około 85% całkowitej pojemności. W trybie ładownia normalnego jest to prąd o natężeniu 4A, a w trybie ładowania motocyklowego o natężeniu 1A.

Nasycanie
(sygnalizacja: miga dioda Naładowanie średnie):

Jest to faza podczas której akumulator ładowany jest przy utrzymywaniu stałej wartości napięcia do chwili osiągnięcia około 98% całkowitej pojemności.

Ładowanie końcowe
(sygnalizacja: miga dioda Naładowanie całkowite):

Jest to faza, podczas której akumulator ładowany jest w warunkach stałej wartości napięcia do chwili osiągnięcia 100% naładowania. Napięcie końcowe jest podwyższone w stosunku do fazy ładowania pełnego o 0.4 V.

Testowanie
(sygnalizacja: miga dioda Naładowanie całkowite):

w tej fazie prostownik sprawdza, czy wszystkie ogniwa w akumulatorze są sprawne.

Ładowanie zachowawcze
(sygnalizacja: świecenie ciągłe diody Naładowanie całkowite):

Celem ładowania zachowawczego jest utrzymanie akumulatora przez długi czas w stanie 100% naładowania. Prostownik kontroluje napięcie w sposób ciągły, a z chwilą, gdy spadnie ono poniżej 12.6V rozpoczyna ponownie ładowanie.

Ładowanie przyspieszone
(sygnalizacja: miga dioda Akumulator rozładowany):

Faza ta stosowana jest w celu pobudzenia akumulatora znajdującego się w stanie głębokiego rozładowania. Pobudzanie to dokonywane jest w sposób “inteligentny”. Przez pół godziny prostownik ładuje akumulator maksymalnym prądem a następnie sprawdza, czy akumulator jest gotowy do ładowania normalnego. Jeśli tak- następuje procedura ładowania normalnego. Jeżeli wartość napięcia akumulatora wskazuje, że akumulator nie jest gotowy, ponownie przeprowadzane jest ładowanie pobudzające. Operację tę prostownik powtarza cztery razy, a jeżeli to nie przyniesie pożądanego rezultatu, wówczas sygnalizowany jest błąd.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl